Consilierii locali ai municipiului s-au reunit astăzi în şedinţa ordinară a lunii decembrie

Consilierii locali ai municipiului Giurgiu s-au întâlnit astăzi, 21 decembrie, în ultima şedinţă ordinară aferentă lunii decembrie. Au fost prezenţi 17 consilieri, şedinţa fiind legal constituită şi prezidată de Gheorghe Spoială.

Pe ordinea de zi supusă aprobării au fost 26 de proiecte de hotărâre. Dintre acestea, cinci au fost amânate pentru prima şedinţă a anului viitor, un proiect a fost respins şi 20 au fost aprobate. Proiectul respins făcea referire la aprobarea taxei de habitat pentru persoanele fizice, iar alte cinci proiecte de acordare de ajutoare financiare au fost amânate din cauza faptului că nu mai putea fi făcute prevederi bugetare. În cadrul şedinţei, la punctul 26 procedura de vot a fost secretă şi făcea referire la constatarea retragerii sprijinului politic în cazul consilierului Liviu Cartojan, fapt ce are urmări directe şi asupra funcţiei sale de consilier local al municipiului Giurgiu.

La finalul şedinţei, toţi cei prezenţi au ciocnit o cupă cu şampanie şi au făcut urări de “La mulţi ani!”.

Ultima modificare: 21.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Reprezentanţii autorităţilor locale au fost prezenţi în această seară la “Noaptea Sfântă de Crăciun”